ONURHAN ESMER

Proje Direktörü

onurhan@elele.eu

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümünden 2013 yılında mezun oldum. Yüksek lisansımda Avrupa Birliği ve Türkiye yenilenebilir enerji politikaları alanında çalışmalar yaptım. Ulusal ve uluslararası hibe ve fon yönetimi alanlarında 9 yıldır uzman olarak çalışmaktayım. Hibe yönetimi, izleme, değerlendirme, rapor yazma konularında kapasite geliştirme odaklı eğitimler vermekteyim. Şu an elele projesinde proje direktörü olarak görev yapmaktayım. Bu proje kapsamında başta sivil toplum kuruluşlarının kapasitesini güçlendirmek amacıyla sağlayacağımız “elele destek” fonu ve beş pilot ilde gerçekleştireceğimiz aktiviteler aracılığıyla kültür ve sanat alanında sürdürülebilir ve etki düzeyi yüksek çalışmaların yaygınlaşacağına inanıyorum.

TUNA SEMİR AKPINAR

Hibe ve Finans Direktörü

tuna@elele.eu

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü mezunu olarak yaklaşık 9 yıldır farklı rollerde sivil toplum alanı içerisinde yer almaktayım. Gençlik hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği, çocuk hakları gibi farklı alanlarda edindiğim tecrübeler ile şu an elele projesinde hibe ve finans direktörü olarak görev yapmaktayım. Daha önce üstlendiğim eğitmenlik, saha koordinatörlüğü, izleme & değerlendirme uzmanlığı, hibe destek uzmanlığı rollerinden edindiğim kazanımlarımla bugün sivil toplum kuruluşlarının kapasitesini güçlendirmek amacıyla sağlayacağımız “elele destek” fonu kapsamında ekibin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum.

DİLEK METİN SERT

Kültür ve Sanat Direktörü

dilek@elele.eu

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sanat Tarihi bölümünden 2001 yılında mezun olduktan sonra 2. Antalya Resim Festivali’nde Sanat Danışmanı Asistanı ve Sergiler Koordinatörü olarak görev aldım. 2008 yılında Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları’nda Yüksek Lisans yaptıktan sonra da Antalya Kent Müzesi’nde Araştırmacı olarak çalıştım. Aynı zamanda çeşitli yayınlarda editörlüklerim de bulunmaktadır. 25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde Festival Koordinatörü olarak yer aldım. Toplumsal tarih üzerine yoğunlaştığım çalışmalarda pek çok sözlü tarih görüşmesi ve küratörlüğünü üstlendiğim sergiler gerçekleştirdim. Fotoğraf üzerine çalışmalarım devam etmekle birlikte edebiyat da özel ilgi alanım içerisindedir. Sanatın evrensel bir dil ve toplumları bir araya getirecek güçlü bir araç olmasını önemsiyorum. Bu anlamda elele Projesi içerisinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum.

CEYDA TIRMAN

Proje Asistanı

ceyda@elele.eu

Ankara üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv ve Sinema Bölümünden 2001 yılında mezun oldum. Öğrencilik yıllarımda TRT, CNN Türk gibi ulusal kanalların belgesel yapımlarında çalıştım.  2004 yılında yüksek lisans yapmaya başladığım ODTÜ Medya ve Kültürel Çalışmalar Anabilim Dalı’nda, aynı zamanda araştırma görevlisi olarak uzun yıllar görev aldım. Akademi hayatım boyunca çeşitli projelerde araştırma ve belgesel yapımı için saha çalışmalarında bulundum. Lisans yıllarımda amatör olarak başladığım fotoğraf çalışmalarıma profesyonel olarak devam ediyorum.  Elele projesinde yer almaktan ötürü mutlu ve heyecanlıyım.

MUSTAFA DİLMEN

Proje Asistanı

mustafa@elele.eu

Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunuyum. Daha önce sığınmacılar ve göçmenlerle ilgili çalışmalar yapan bir sivil toplum örgütü bünyesinde, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “sosyal uyum” temalı bir projede idari ve mali asistan olarak görev yaptım. Toplumsal cinsiyet eşitliği ve hak temelli yaklaşımı, hem sosyal hem profesyonel hayatımda temel ilke olarak benimsiyorum. Aynı zamanda küçük yaşlardan beri müzikle ilgilenen biri olarak, sanatın her dalının birleştirici, özgürleştirici etkisine gönülden inanıyor, elele projesinde görev almaktan büyük bir keyif ve heyecan duyuyorum.

EMİNE TAN

Diyarbakır Yerel Etkinlik Koordinatörü

emine@elele.eu

Dicle Üniversitesi Turizm Animasyon Programı öğrencisiyim. Aynı zamanda drama eğitmenliği yapmaktayım. Profesyonel olarak taekwondo ve çim hokeyi sporları ile ilgilenmekteyim. Öğrenimime devam ettiğim Dicle Üniversitesi’nde Dicle Swing Dans ve Dicle Turizm Kulüpleri’nin tüm etkinlik ve gösterilerinde yer almaktayım. Elele projesi ile bireylerin iç dünyasına dokunabilme ve bir arada olma şansı bulduğum için büyük mutluluk duyuyorum.

DUYGU BİBAR

Erzincan Yerel Etkinlik Koordinatörü

duygu@elele.eu

Kafkas Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü mezunuyum; yine aynı bölümde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Uzun yıllar amatör tiyatro ve şiir deneme çalışmalarında ve sivil alanda gerçekleşen çeşitli çalışmalarda yer aldım. Halihazırda Genç Düşünce Enstitüsü’nün Erzincan il temsilcisi olarak kültür sanat, gençlik politikaları, gencin katılım ve temsili, yerelde meclis izleme çalışmalarını yürütmekteyim. Sanatın birleştirici bir gücü olduğu inancıyla çalışmalarıma elele projesinin yerel etkinlik koordinatörü olarak devam etmekteyim.

ÖZNUR ÖZASLAN

Gaziantep Yerel Etkinlik Koordinatörü

oznur@elele.eu

Bingöl Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Lisans eğitimim boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ulusal ve uluslararası projelerde gerek gönüllü gerekse profesyonel olarak yer aldım.  Mezun olduğum yıl, TESEV’in “Daha Demokratik Bir Yerel Yönetişim İçin Sivil Toplumun Güçlendirilmesi” (MoDeL) projesinde Gaziantep yerel asistanı olarak çalıştım. Şu anda elele projesinin yerel etkinlik koordinatörü olarak çalışıyorum. Sivil toplum örgütlerinin sosyal etki ve karar alma mekanizmalarındaki gücüne ve bu anlamda günün birinde hak ettiği değere erişeceğine olan inancımdan ötürü bu alanda olmayı ve bu alanda çalışmayı büyük bir şans olarak görüyorum.

SERCAN MELİK ASLAN

Malatya Yerel Etkinlik Koordinatörü

sercan@elele.eu

İnönü Üniversitesi Basın Yayın Teknolojileri bölümü mezunuyum. Üniversite yıllarımda kurucularından biri olduğum İnönü üniversitesi “Toplumsal Duyarlılık Projeleri” kapsamında farklı kültürlerden insanların ve dezavantajlı grupların bir araya getirilmesi üzerine birçok projede yer aldım. Şu an Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nde (MAFSAD) yönetim kurulu üyesi olarak dezavantajlı grupları sanatla tanıştırmak adına birçok projede aktif olarak yer alıyorum. Ayrıca  profesyonel olarak grafik tasarımla ve fotoğrafçılıkla ilgileniyorum. elele projesi ile sanatın toplum üzerindeki gücünü deneyimlerimle güçlendirebilecek olmanın heyecanını yaşıyorum.

ROBİN ASKAR

Mardin Yerel Etkinlik Koordinatörü

robin@elele.eu

Mardin Artuklu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunuyum. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında; kültür, sanat, sosyal uyum ve gençlik çalışmaları alanında hem gönüllü hem profesyonel olarak çalıştım. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin uygulanması, gençlerin kendilerini ifade edebilecekleri alanların genişlemesi ve karar alma mekanizmalarına aktif katılımlarının sağlanması için bazı sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük yapmaya devam ediyorum. Anadilim Kürtçenin yanı sıra Türkçe, temel düzeyde Arapça ve İngilizce biliyorum. Sanatın özgürleştirici etkisine inanıyor, sanat aracılığıyla hayallerimi gerçekliğime dönüştürmeye çalışıyorum.

Bu web sitesi, Avrupa Birliği finansal desteği ile üretilmiştir.
Bu web sitesinin içeriğinden yalnızca Gençlik Servisleri Merkezi Derneği liderliğindeki konsorsiyum sorumludur. 
İçerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

Avrupa Birliği Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.