elele Diyalog Gençlik Haftası

Performans Sanatı Etkinliklerimiz

15-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında elele Diyalog Gençlik Festivali kapsamında Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Malatya ve Mardin’de düzenlediğimiz birbirinden renkli ve çeşitli performans sanatı etkinliklerimizi inceleyin!

Diyarbakır

Diyarbakır elele Diyalog Gençlik Festivali

Bu festival, Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımıyla 18 Mayıs 2022 tarihinde düzenlenmiştir. Resim öğretmeni Rıdvan Kuday’ın koordinasyonu ve Dicle Üniversitesi Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü’nün katkılarıyla festival, katılımcıların bisiklet turu ile başladı. Lisede tamamlanan turun ardından müzik eşliğinde grafiti çalışması yapıldı. 

Erzincan

Erzincan elele Diyalog Gençlik Festivali

Bu festival, Erzincan Valiliği 19 Mayıs Programı kapsamında düzenlenmiştir. Canlı müzik etkinliği Ekşisu mesire alanında Umut Eren Şahin’in koordinasyonu ve Leyla Varol’un solistliği ile 15 Mayıs 2022 tarihinde yapılmıştır. Ayrıca 19 Mayıs 2022 tarihinde Dörtyol ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi rotasında gençlerin katılımıyla bir bisiklet turu yapılmıştır.

Gaziantep

Gaziantep elele Diyalog Gençlik Festivali

Bu festival, Gaziantep Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde 20 Mayıs 2022 tarihinde gün boyu bir panayır tadında düzenlenmiştir. Bisiklet turu ile başlayan bu festivalde Recep Tayyip Aksu (RETA Art) ile mural çalışması yapılmıştır. Ayrıca gün boyu müzik, görsel sanatlar, spor ve diğer birçok farklı alanda çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

Malatya

Malatya elele Diyalog Gençlik Festivali

Bu festival, Malatya İnönü Üniversitesi’nde 17 Mayıs 2022 tarihinde düzenlenmiştir. Bisiklet turu ile başlayan bu festivalde 75 Beygir Grubu’nun canlı müzik performansı yapılmıştır. Ayrıca Flashmob ile üniversitedeki gençlerin etkinliğe dikkat çekmesi sağlanmıştır.

Mardin

Mardin elele Diyalog Gençlik Festivali

Bu festival, Mardin Artuklu Üniversitesi’nde 18 Mayıs 2022 tarihinde düzenlenmiştir. Bu festivalde, Derik Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü başkanı Sevdet Baki koordinasyonunda bisiklet turu ve Bawer Doğanay’ın koordinasyonunda graffiti çalışması yapılmıştır.

Bu web sitesi, Avrupa Birliği finansal desteği ile üretilmiştir.
Bu web sitesinin içeriğinden yalnızca Gençlik Servisleri Merkezi Derneği liderliğindeki konsorsiyum sorumludur. 
İçerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

Avrupa Birliği Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.