Sanat Atölyelerimiz

Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Malatya ve Mardin’de “plastik sanatlar” , “müzik ve dans” ve “kadın ve drama” temalı yerel sanat atölyeleri düzenliyoruz!

Bu beş ilde şu ana dek gerçekleştirdiğimiz “ritim ve dans” atölyelerimizi inceleyin!

Diyarbakır

Diyarbakır Ritim ve Dans Atölyesi

Diyarbakır Ritim ve Dans Atölyesi

 

 

Bu atölye, Veysi Tekin’in eğitmenliği, Gençlik Uzmanı Gökçe Kılıç’ın desteği ve Amed Şehir Tiyatrosu’nun ev sahipliği ile üç gün boyunca farklı kültür ve inançlardan 16 genç ile gerçekleştirildi. Eğitmenimiz Veysi Tekin, beş ilde gerçekleştirilen yerel sanat atölyelerine özgü ritme eşlik eden bendir ve koreografi ile farklı kültürlerden ve inançlardan bir araya gelen 16 genç ortaya bir performans çıkardılar Gençlik uzmanımız ise katılımcılar arasındaki iletişimi güçlendirmek ve aktif katılımlarını sağlamak adına çeşitli drama ve interaktif oyunlarla süreci destekledi. Üç günün sonunda hazırlanan koreografinin performansı kayda alındı.

Erzincan

Erzincan Ritim ve Dans Atölyesi

Erzincan Ritim ve Dans Atölyesi

 

 

Bu atölye Erhan Kavak’ın eğitmenliği, Gençlik Uzmanı Gökçe Kılıç’ın desteği ve Erzincan Gençlik Merkezi ev sahipliği ile üç gün boyunca farklı etnik kökenlerden 10 genç ile gerçekleştirildi. Eğitmenimiz Erhan Kavak’ın beş ilde gerçekleştirilen yerel sanat atölyelerine özgü ritme eşlik eden ritim saz ve modern figürlerde farklı kültürlerden ve inançlardan bir araya gelen 10 genç, üç günün sonunda Erzincan Gençlik Merkezi’nde bir performans sergilediler. Gençlik uzmanımız ise katılımcılar arasındaki iletişimi güçlendirmek ve aktif katılımlarını sağlamak adına çeşitli drama ve interaktif oyunlarla süreci destekledi.

Gaziantep

Gaziantep Ritim ve Dans Atölyesi

Gaziantep Ritim ve Dans Atölyesi

 

 

 

Bu atölye, Emine Duman’ın koordinasyonu, Esra Geçer’in eğitmenliği, Gençlik Uzmanı Tuğba Çanşalı’nın desteği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK)’in ev sahipliği ile üç gün boyunca farklı etnik kökenlerden 10 genç ile gerçekleştirildi. Eğitmenimiz Esra Geçer, beş ilde gerçekleştirilen yerel sanat atölyelerine özgü ritme eşlik eden bendir ve koreografi ile farklı kültürlerden ve inançlardan bir araya gelen 10 genç, üç günün sonunda bir performans sergilediler. Gençlik uzmanımız ise katılımcılar arasındaki iletişimi güçlendirmek ve aktif katılımlarını sağlamak adına çeşitli drama ve interaktif oyunlarla süreci destekledi.

Malatya

Malatya Ritim ve Dans Atölyesi

Malatya Ritim ve Dans Atölyesi

 

 

 

Bu atölye, Zafer Kılınçer’in koordinasyonu, Hamit Aydeniz ve Enes Görgeç’in eğitmenliği, Gençlik Uzmanı Gökçe Kılıç’ın desteği ve Önder Dans ve Müzik’in ev sahipliği ile üç gün boyunca farklı etnik kökenlerden 10 genç ile gerçekleştirildi. Eğitmenimiz Hamit Aydeniz ve Enes Görgeç’in beş ilde gerçekleştirilen yerel sanat atölyelerine özgü ritme eşlik eden ritim saz ve modern figürlerde farklı kültürlerden ve inançlardan bir araya gelen 10 genç, üç günün sonunda bir performans sergilediler. Gençlik uzmanımız ise katılımcılar arasındaki iletişimi güçlendirmek ve aktif katılımlarını sağlamak adına çeşitli drama ve interaktif oyunlarla süreci destekledi.

Mardin

Mardin Ritim ve Dans Atölyesi

Mardin Ritim ve Dans Atölyesi

 

 

 

Bu atölye, Latif Sakız’ın koordinasyonu, Jiyan Yıldırım ve Rojin Kurtboğdu’nun eğitmenliği, Gençlik Uzmanı Nurşah Yılmaz’ın desteği ve Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği (MFSD)’nin ev sahipliği ile üç gün boyunca farklı etnik kökenlerden 10 genç ile gerçekleştirildi.
Eğitmenimiz Jiyan Yıldırım ve Rojin Kurtboğdu beş ilde gerçekleştirilen yerel sanat atölyelerine özgü ritme eşlik eden bendir ve salsa figürleri ile farklı kültürlerden ve inançlardan bir araya gelen 10 genç, üç günün sonunda bir performans sergilediler. Gençlik uzmanımız ise katılımcılar arasındaki iletişimi güçlendirmek ve aktif katılımlarını sağlamak adına çeşitli drama ve interaktif oyunlarla süreci destekledi.

Bu web sitesi, Avrupa Birliği finansal desteği ile üretilmiştir.
Bu web sitesinin içeriğinden yalnızca Gençlik Servisleri Merkezi Derneği liderliğindeki konsorsiyum sorumludur. 
İçerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

Avrupa Birliği Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.