Painter in art workshop looking at painting composition in art studio. Modern artwork paint on canvas, creative, contemporary and successful fine art artist drawing masterpiece

Gençlik Servisleri Merkezi Derneği, Uçan Süpürge Vakfı ve Devlet Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı ortaklığı ile gerçekleştirilen “Kültür ve Sanat Yoluyla Değişim için Diyalog Projesi” genç kadınlar ve genç erkekler arasında kutuplaşmayı ve ötekileştirmeyi azaltmak amacıyla, kültürler ve inançlar arası diyaloğu artırmayı hedefliyor.

Sanata Evet

İnsanlığın varlığından bu yana gelişiminin esas sebebinin sanat olduğunu göz önüne alarak, bu ana unsurla, çok kültürlü yaşamların oluşturduğu toplumlarda din, dil, renk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin bir arada yaşayabilmenin, modern zaman aklı olduğunu görüyoruz. Bu çok kültürlülüğü bir arada tutabilmenin yolu, katalizörü sanattır. Ancak gezegenimizin her yanı aynı insani ve gelişmiş koşullardaki yaşama alanları halinde değil. Sanatın aydınlık saçan ışığını yayabilmek için “elele” projemizin özgün amacının olumlu olarak sonuçlanması en büyük dileğimiz.

Biz; Gençlik Servisleri Merkezi Derneği (GSM), Uçan Süpürge Vakfı ve Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) olarak coğrafyamızın içinde bulunduğu sosyal yaşam anlayışında bu tür sorunlar olduğunu fark ederek, ötekileştirmeden, ‘ben daha iyisini biliyorum’ demeden, yaşamın paydaşlarıyla yaşanılabilir bir dünya için kendi renklerimizle SANATA EVET diyoruz.

Bu web sitesi, Avrupa Birliği finansal desteği ile üretilmiştir.
Bu web sitesinin içeriğinden yalnızca Gençlik Servisleri Merkezi Derneği liderliğindeki konsorsiyum sorumludur. 
İçerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

Avrupa Birliği Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.